INDEXANTHI.GR
Διάφορα

Διάκριση για την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης της Α.Μ.-Θ.

Με μια σημαντική διάκριση για την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης (1ο βραβείο) ολοκληρώθηκε ο 7ος διαγωνισμός ελληνόφωνων εκπαιδευτικών ιστότοπων (λεπτομέρειες εδώ), τα τελικά αποτελέσματα του οποίου είναι τα ακόλουθα:

1η κατηγορία: Νηπιαγωγεία, δημοτικά σχολεία, δημοτικά ειδικά σχολεία

  • 1o βραβείο (φορητός Η/Υ): ΣΤ’1 τάξη δημοτικού σχολείου Ορμύλιας – 92,5 – Παπανικήτας Ιωάννης
  • 2ο βραβείο (tablet 7″): 4ο δημοτικό σχολείο Πολίχνης – 84,5 – Φανούλης Γεώργιος, Γκούμπλια Πολυξένη
  • 3ο βραβείο (web camera): δημοτικό σχολείο Ταξιαρχών Τρικάλων – 83,75 – Ελένη Τζαβέλλα, Γεωργολόπουλος Βασίλειος.

Έπαινος

  • Τα νήπια ταξιδεύουν… 7ο νηπιαγωγείο Ιωαννίνων – 82,25 – Τάλλου Κωνσταντίνα.

Ειδικοί έπαινοι

  • Δημοτικό σχολείο Μεγάλης Παναγίας – Κίκας Ιωάννης
  • 1ο ολοήμερο δημοτικό σχολείο Σπάρτης – Κοκκονός Αντώνιος, Παππάς Δημήτριος, Ρουσσοπούλου Αθανασία, Παλασοπούλου Παναγιώτα, Κοτινοπούλου Μελίνα, Χριστάκη Αγγελική
  • Δημοτικό σχολείο Ολύνθου – Βασίλης Μισαηλίδης
  • 39ο δημοτικό σχολείο Αθηνών – Χριστόπουλος Γεώργιος
  • 2ο πρότυπο πειραματικό δημοτικό σχολείο Ιωαννίνων – Νικολού Αγγελική
  • Τ.Π.Ε.: 4ο δημοτικό σχολείο Πεύκης – Λάσκαρη Γεωργία
  • 3ο πρότυπο πειραματικό δημοτικό σχολείο Ευόσμου – Τσίντζας Δημήτρης, Νεοφώτιστος Βασίλης, Κνάβας Οδυσσέας
  • 26ο νηπιαγωγείο Χανίων – Γωνιωτάκη Αικατερίνη, Μυλωνά Δέσποινα
  • 12ο δημοτικό σχολείο Ζωγράφου – Καραγιωργάκη Ειρήνη
  • 1o δημοτικό σχολείο Ασβεστοχωρίου – Βουδρισλής Νίκος
  • Νηπιαγωγείο με φαντασία – Κατσαρού Βασιλική.

2η κατηγορία: Γυμνάσια, E.E.E.E.K., Σ.Δ.Ε.

  • 1o βραβείο (tablet 10″): Γυμνάσιο Αντίκυρας – 85 – Καλτσά Ελένη, Σκούμπαφλος Γιώργος, Μαργαρίτης Ιωάννης
  • 2ο βραβείο (tablet 7″): 4o γυμνάσιο Σπάρτης «Γιάννης Ρίτσος» – 84 – Απόστολος Καφετζής, Κονδυλόπουλος Ιωάννης
  • 3ο βραβείο (βιβλίο: λεύκωμα Σύρου): Καλλιτεχνικό γυμνάσιο και λύκειο Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης – 82,5 – Βαγγέλης Κολτσάκης.

Έπαινος

  • Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Σερρών – 80,75 – Παπαχαραλάμπους Χαράλαμπος-Παναγιώτης.

Ειδικοί έπαινοι

  • 1ο γυμνάσιο Γέρακα – Περτσινίδου Κορίννα
  • 2ο πρότυπο πειραματικό γυμνάσιο Θεσσαλονίκης – Μιχαηλίδης Νίκος
  • 2ο γυμνάσιο Ευόσμου «Ιωάννης Κακριδής» – Γαϊτανίδης Δημήτριος, Δασκαλάκης Ιωάννης.

Εκτός προγράμματος

  • Η ψηφιακή ματιά του 5ου Γυμνασίου Νέας Ιωνίας – Κοεμτζίδου Κωνσταντίνα, Χωριανοπούλου Δωροθέα, Κοκκινάκης Νικόλαος, Μανωλέρη Έλενα, Παπαδοπούλου Αλεξάνδρα
  • Γυμνάσιο Λεπενούς – Ευθυμίου Νίκος, Πατσέας Μιχάλης
  • Εργαστήριο πληροφορικής 2ου γυμνασίου Σπάρτης, τάξη Γ΄ – Τσούτσουρας Σπύρος
  • Μουσικό σχολείο Αγρινίου – Σαλταούρας Δημήτριος.

3η κατηγορία: Γενικά λύκεια, ΕπαΛ, Ε.Κ. και Τ.Ε.Ε. ειδικής αγωγής

  • 1o βραβείο (tablet 10″): 1ο γενικό λύκειο Ηγουμενίτσας – 89,75 – Δρίμτζιας Βασίλειος
  • 2ο βραβείο (tablet 7″): Γενικό λύκειο Νέων Μουδανιών – 87,75 – Μαλακούδης Γεώργιος, Ζωγραφάκη Βασιλεία, Κουρμπέτης Δημήτριος
  • 3ο βραβείο (web camera): 5ο ΓεΛ Κέρκυρας – 83,5 – Φαγογένης Βασίλης.

Έπαινος

  • Επαγγελματικό λύκειο Νέας Ζίχνης – 79,75 – Δομουχτσής Κωνσταντίνος

Ειδικοί Έπαινοι

  • 3ο γενικό λύκειο Καρδίτσας – Νικολάου Αλέξανδρος
  • Γενικό λύκειο Καρπερού – Καλκάνης Θωμάς
  • Εκκλησιαστικό γυμνάσιο και λύκειο Νεαπόλεως Θεσσαλονίκης – Ζαραμητροπούλου Νικολέττα
  • Greek Geogebra, δυναμικό πρόγραμμα μαθηματικών – Φεργαδιώτης Αθανάσιος
  • 6o γενικό λύκειο Καβάλας – Κουκούδης Βασίλειος και σχολική κοινότητα 6ου ΓεΛ
  • 2ο ΕπαΛ. Αγρινίου – Κοντόση Κωνσταντίνα
  • Μουσικό σχολείο Θεσσαλονίκης – Φίλικας-Γεωργιάδης Κωνσταντίνος, Μητσοπούλου Ευαγγελία, Κρίσιλα Αγγελική
  • 1ο ΓεΛ Φιλιππιάδας – Μπρανίκας Αριστείδης
  • 4ο ΕπαΛ. Αθηνών – Πάσχου Κωνσταντίνα
  • 7ο γενικό λύκειο Τρικάλων – Σπάχος Βασίλειος.

4η κατηγορία: Υποστηρικτές δομές εκπαίδευσης (ΚΕΠΛΗΝΕΤ, ΕΚΦΕ, ΣΣΝ, ΚΠΕ, ΣΕΚ, ΚΕΔΔΥ κ.ά.), διοικητικές μονάδες διευθύνσεων εκπαίδευσης και περιφερειακών διευθύνσεων

  • 1o βραβείο (tablet 10″): Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης – 83 – Αυγητίδης Έρικ
  • 2ο βραβείο (πολυμηχάνημα): Διεύθυνση Π.Ε. Β΄ Αθήνας – καινοτόμες δράσεις περιβαλλοντικής εκπαίδευσης – 77,25 –Γκότζος Δημήτριος
  • 3ο βραβείο (web camera): Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Λακωνίας – 76,25 – Τατσώνας Παναγιώτης.

Έπαινος

  • Σχολικές δραστηριότητες Δ.Ε. Ηλείας – 71,75 – Γοροζίδης Γεώργιος.

6η κατηγορία: Προσωπικοί ιστότοποι, ατομικοί ή ομάδων εκπαιδευτικών

  • 1o βραβείο (tablet 10″): Eine kleine Deutschkiste – 86,25 – Χρυσανθοπούλου Κωνσταντίνα
  • 2ο βραβείο (tablet 7″): Εκπαίδευση ενηλίκων – 84,75 – Σωτηρούδας Βασίλειος
  • 3ο βραβείο (βιβλίο: λεύκωμα Σύρου): Πρώτη κασετίνα – 82,25 – Μπλέτσου Θεοδώρα.

Έπαινος

  • Πυθαγόρειο νηπιαγωγείο – 81,75 – Χατζηπαναγιώτου Μαρία.

Ειδικοί έπαινοι

  • 8ο δημοτικό σχολείο Νάουσας – Σουδίας Γιάννης
  • Ηλιαχτίδα – Σταμάτογλου Μαρία
  • Το περιβολάκι μας – Αποστολίδου Γεσθημανή, Πομάκη Ευανθία
  • Νηπιοχώρα – Μαγλαρίδου Σοφία
  • Η κυρία Αταξία – Κοσμίδη Σοφία
  • emathisi – Παπαζαχαρίου Ειρήνη-Ανθή
  • Ε΄ τάξη 2ου δημοτικού σχολείου Αρχανών – Χαρμπής Χρήστος
  • Περιβαλλοντική ομάδα γενικού λυκείου Μακροχωρίου – Καραγιάννη Ελένη
  • Ο κύριος των υπολογιστών – Φίλιππος Κουτσάκας.

 

0 Reviews

Write a Review

Σχετικά άρθρα

Έργα βελτίωσης αγροτικών δρόμων της Π.Α.Μ.-Θ.

Super User

Φρούριο το υπουργείο Παιδείας

Super User

Συνεδριάζει το περιφερειακό συμβούλιο Α.Μ.-Θ.

Super User

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για να βελτιώσει την εμπειρία σας. Υποθέτουμε ότι είστε εντάξει με αυτό, αλλά μπορείτε να εξαιρεθείτε αν το επιθυμείτε. Αποδοχή Δείτε περισσότερα

Πολιτική απορρήτου και cookies